Adalet Birliği Tanrılar ve Canavarlar Animasyon Film İncelemesi

Justice League Gods and Monsters
Adalet Birliği Tanrılar ve Canavarlar

DC Comics ‘in paralel evrenlerinden birisinde geçen alternatif bir hikayedir. Bu dünyada her şey farklı gerçekleşmiştir. Bazıları insanlık için iyi bazıları ise kötü sonuçlanmıştır. Lex Lutor iyi birisidir fakat Superman demir yumruk ile adalet dağıtmaktadır.

Normal JL Karakter Hikayeleri Hikayeleri:

Superman: Krypton gezegeni doğal sonuna yaklaşınca en önde gelen bilim insanı Jor El bunu fark eder. Lakin bunu bilim konseyine ve yönetime kabul ettiremez. O da karısı Lara El ile birlikte bir roket inşa eder. Rokete tek oğulları olan yeni doğmuş Kal El ‘i korlar. Kal El uzayın içinde başka bir gezegene yollanır. Kal El ‘in roketi Smallville isimli küçük bir kasabaya düşer. Dünyanın sarı güneşi ile değişen hücrelerinden dolayı süper güçlere sahip olan Kal El dünya da ki adıyla Clark Kent artık Superman ‘dir.

Batman: Gotham şehrinin en zengin ailesi olan Marta ve Thomas Wayne çifti bir gün oğlulları Bruce ile sokakta yürümektedirler. Geçtikleri bir sokak arasında karşılaştıkları soyguncu genç Bruce ‘un gözü önünde Wayne çiftini öldürür. Bu olaydan çok etkilenen Bruce Zekasını, Bedenini ve kaynaklarını suçla savaşmaya adar.

Wonder Woman: Hypolita amazonların kraliçesidir. Sadece kadınların yaşadığı bir adada bir bebek özlemi duymaktadır. Bir gün sahilde kilden bir bebek yapar. Tanrılar bebeğe can verene kadar da dua etmeye devam eder. Sonunda sabah olduğunda Amazon adası yeni bir üyeye sahiptir. Diana ‘ya. Diana Amazonların kraliçesi Hypolita ‘nın kızı olağan üstü güçlere sahiptir. Bir gün görünmez adalarına düşen bir  uçağın pilotunu götürmek için insanların dünyasına gider. Bu yolculuktan sonra insan dünyasında kalmaya karar veren Diana artık Wonder Woman olarak tanınır.

Tanrılar ve Canavarlar JL Karakter Hikayeleri:

Superman: Krypton gezegenin askeri lideri General Zod yönetimi ele geçirme peşinde savaş makinelerine yakıt bulmak için Krypton gezegeninin çekirdeğine kadar kazı yapar. Bu kazılar sonucunda çekirdek dengesizleşir ve gezegen yok olmanın eşiğine gelir. Krypton ‘un en önde gelen bilim insanı olan Jor El kazılar konusunda General Zod ‘u uyarmıştır. Lakin sözleri dinlenmeyince o da karısı ile birlikte bir kuluçka gemisi hazırlamaya başlamıştır. Gemi fırlatılmadan önce evi Zod tarafından basılır. Lara ve Jor El etkisiz hale getirilir. Zod kendi DNA izini kuluçka gemisine yükler. Lara ve Zod ‘dan oluşacak olan bebeğin temelini atmıştır. Gemi yeni gezegene doğru yola çıkarken Krypton da sonuna doğru gider. Dünya ya düşen geni göçmenler tarafından bulunur ve Göçmen uzaylı mülteci olarak yetişir.

Batman: Bir üniversite öğrencisi olan Kirk Yarasa lenfoması hastasıdır. Sürekli hastanelik olmaktadır. Kendi hastalığının üzerinde çalışmaktadır. Bir gün arkadaşının nanoteknolojisini de kullanarak kendisini tedavi etmeye çalışır. İyileşemez lakin onun yerine Yarasa DNA ‘sına bürünür. Kan arzulayan vampir yarasa insan karışımı bir varlık olur. Artık o Batman ‘dir.

Wonder Woman: Apokolips ve New Genesis nesillerdir süren bir savaşın sonunda barış yoluna girerler. Bir evlilik yolu ile barış anlaşmasını mühürleyeceklerdir. Apokolips ‘in lideri Darkside ‘nin oğlu Orinon ve New Genesis ‘in lideri High Father ‘in torunu Becca gezegenlerinin huzuru için dünya evine girecekleridir. Zorunluğun getirdiği onur ve saygının da aşka dönüşmesi ile çok kolay olması gereken bu görev düğün günü yapılan bir darbe ile bölünür. High Father dolayısı ile New Genesis nikahın hemen ardından Darksaid dahil tüm davetlileri öldürüp Apokolips ‘i de işgal ederler. High Fahter Orion ‘yı bağışlayacağını söz vermiştir torunu Becca ‘ya. Lakin Orion nın babasını kurtarmaya çalışması sonucu High Father onu öldürür. Bu acıya dayanamayan Becca gezegeni terk eder. Dünyaya gelip Wonder Woman adı ile Adalet Birliğine katılır.

Tanrılar ve Canavarlar Hikayesi:

Adalet Birliğinin tavırlarına karşı eleştiriler yükselse de desteklerde giderek artmaktadır. Dünyanın her tarafından önemli bilim insanları ölü olarak bulunmaya başlar. Bütün kanıtlar bir şekilde Adalet Birliğini işaret etmektedir. Bu bilim insanlarının en büyük ortak özellikleri bir zamanlar birlikte gizli bir devlet projesinde çalışmış olmalarıdır. Sonunda geri kalan kısmının da toplandığı bir toplantıda yeni bir saldırı gerçekleşir. Adalet Birliği üyelerine benzeyen robotlar tüm bilim insanlarını yok eder. Geri çok ağır yaralı bir tek kişi kalır ve komadadır. Olayların arkasında ki kişiyi öğrenmek için Superman, Lex Lutor ‘u uzayda ki üssünü ziyaret eder. Bu ziyaret den dakikalar sonra başka bir robot üssü yok eder. Tüm bu kanıtlara inanan Amerikan başkanı Amanda Waler sonunda Metropolis ‘i boşalma emrini verir. Amerikan askeri kuvvetleri ile Adalet Birliği arasında ki çatışma Metropolis Merkezinde Adalet Birliği Kulesinin kırılmaz kalkanının önünde başlar.

Tüm bu krizin arkasında ki kişi meğer ise Adalet Birliği kulesinde komada olan bilim insanıymış. Bu kişi aynı zamanda bir robotik mühendisi ve Batman ‘in en yakın dostudur. Tüm dünyanın zihinlerini esir etmek için bir plan hazırlamış ve tamamlamak için Superman ‘in bebek iken dünyaya geldiği rokete ihtiyacı vardır.

Savaş giderek kötüleşirken birden Lex Lutor ortaya ışınlanır. Gerçeği anlatır ve Ordu ve Adalet Birliği kuleye girmeye çalışır. Lakin içeride işler yolunda değildir. Batman ve robotlar arasında bir savaş vardır.

Superman, Batman ve Wonder Woman ‘in fedakarlıkları sonucunda her şey yoluna girer. Robotlar yok edilir. Kıyamet makinesi de Superman ‘in roketi ile birlikte uzaya fırlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir