Adalet Birliği Atlantis Tahtı Animasyon Film İncelemesi

Önceden Bilinmesi Gerekenler:

Bu hikaye Adalet Birliği: Savaş Animasyon filminin devamında geçmektedir. Sıfırlanmış DC Comics evreninin ikinci animasyon filmidir. Sıfırlamanın yapıldığı hikaye Adalet Birliği: Flash Noktası Paradoksu ‘dur.

Justice League: Throne of Atlantis
Adalet Birliği: Atlantis Tahtı

Adalet Birliği: Atlantis Tahtı

Darksaid ‘in Dünyayı işgali sonrasında Atlantis’in kralı ölmüştür. Tahta geçme hakkı olan oğlu Orm bu ölümden yüzey dünyasını sorumlu tutmaktadır. Yüzey dünyasına savaş açma peşinde olan Orm’u durduran tek kişi annesi Atlana ‘dır.

Orm annesini öldürerek tahta geçer. Kraliçenin ikinci bir oğlu olduğu öğrenilir. Artur isminde ki bu adam yüzeyde bir deniz fenerinde yasaktadır. Atlana ‘nın yardımcılarından olan Mera, Artur ‘u bulmak için yollanır.

Adalet Birliği ve Artur ‘un yolları kesişir. Orm yüzey dünyasını işgale başlar. Her şey kötüye giderken sonunda Artur taht için kardeşi ile savaşmaya karar verir.

Önceleri Orm üstün gelse de Orm ‘u annesini öldürdüğünü öğrenilmesinin ardından Artur kardeşini yenip mızrağı alır. İşgale son verir ve Atlantis tahtına geçer. Dünyada Aquaman olarak tanınsa da yedi denizde kral olarak anılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir