WordPress’e Otomatik Reklam Kodu Ekleme

WordPress dünyanın en büyük Web platformudur. Dünyada ki internet sitelerinin %27’si WordPress ile çalışmaktadır. WordPress Kullanıcıları çeşitli eklenti ve tema seçeneklerinin yanı sıra bir de yine çeşitli kaynaklardan reklam alma şansına sahiptir.

En iyi ve ya en çok veren diyemeyiz fakat en prestijli olduğu kesin olan Google Adsense ya da yeni adı ile Google Ads herkesin reklam almak isteyebileceği bir servistir.

Google Ads‘den reklam aldıysanız WordPress sitenize nasıl eklersiniz, şimdi bunu resimli olarak anlatıyorum.

NOT: Siteye reklam eklemek ayrı bir konudur. Bu siteye otomatik reklam ekleme yazısıdır. Lütfen arada ki farka dikkat edin.

Otomatik Reklam Nasıl Eklenir ?

  • Önceden onaylanmış bir Google Ads hesabınızın olması ve bunun aktif olması gerekmektedir. Hesabınız aktif değilse ban ve ya askıya alma durumunda ise Google Ads ana sayfasının üst kısmında çıkan kırmızı bir bildirim çubuğu ile bilgilendirileceksiniz.
wp için google ads kodu ekleme
wordpress de otomatik reklam kodu ekleme
  • Google Ads hesabınızda oturum açtıktan sonra (yukarıda ki resimden de takip edebileceğiniz üzre) önce Reklamlar – Otomatik Reklamlar adımını takip edin.
  • Açılan sayfadan 3 numaralı ok ile gösterilen “OTOMATİK REKLAM OLUŞTURMA İPUÇLARI” bağlantısına tıklayın.
otomatik reklam kodunu wordpress e ekleme
WordPress’e otomatik reklam kodu ekleme
  • “KOD SİPPED’İNİ KOPYALA” bağlantısına tıklayarak Google Ads otomatik reklam kodu ‘nu kopyalayın. Bazı kaynaklarda bu kodu dönüştürmek için işlemlere yönlendiriyorlar fakat buna hiç gerek yok.
wordpresse reklam kodu ekleme
WordPress’e otomatik reklam kodu ekleme
  • Google Ads hesabınıza bağlı olan web sitenizi açın. Görnünüm – Düzenleyici yolunu takip edin. Lakin bu aşamadan sonra dikkatli olmanızı öneririm çünkü burada siteyi çalıştıran PHP kodlarına erişebiliyorsunuz.
  • Sağda ki sütündan 3 numara ile gösterilen function.php dosyasını açın. Açılan dosyanın en alt kısmına kopyaladığınız kodu yapıştırın.
  • Sol altta ki “DOSYAYI GÜNCELLE” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.
  • Bütün aşamaları doğru yaptıysanız reklamlar 20 – 30 dakika içerisinde görünmeye başlayacaktır.
  • Reklamların gösterileceği yerleri Google belirliyor. Bunu da belirtelim. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir