Thor Ragnarok filminin senaryo açığı

Thor hela

Thor 3: Ragnarok filminin senaryo açığı

Hollywood her yıl giderek daha yüksek prodiksprod ve maliyetli filmler çıkarmakta. Bu filmlerin en polpülerleri arasında da Marvel tarafından çekilmekte olan MCU serisi var. MCU’nun bir parçası ooan Thor Ragnarok filmi hrm oyuncu kadrosu hem de gişesi ile çok büyük bir başarı elde edilmiştir. Çekim ekibi büyüse bü yazar ekibi daha iyi olsa da bazen filmlerde senaryo açığı bulunabiliyor. Thor Ragnarok filmi de bu filmlere dahil olmuş durumda.
Odin’in ilk çocuğu olan Hela babası tarafındandan şiddet arzusu bastırılamayınca hapsedilmiştir. Odin’in hayatı ile mühürlediği Hela, Odin’in ölümüyle geri dönmüştür. Hela tıpkı Odin ve Thor gibi gücünü Asgard’dan almaktadır. Bu yüzden kardeşleri Thor ve Loki’yi saf dışı bıraktıktan sonra gidip Asgard’ı ele geçirmiştir. Lakin gücünü toplayıpda evreni ele geçirmeye karar verdiğinde Asgard’ın tek kapısı olan ( Thor 2’de ki geçit kapı sayılmaz ve Hela bilmiyor.) Biofirst köprüsünü açan kılıcın kılıcın çalındığını anlar. Hela köprüyü açmak ve evreni feth etmek için eski kapı gardiyanı ve kılıcın hırsızı olan Heimdal’ın peşine düşer. Bu arayışta Hela kılıcı bulmak için oldukça oyalanır ve sonunda Hela kılıcı alamadan Thor ve Hulk gelip Hela’yı durdurur.
Buraya kadar herşey normal fakat Thor 1 filminde şunlar olmuştu.
Loki Buz Devleri ile ilgili hain bir plan yapmıştı. Bunu farkeden Heimdal, Loki’ye saldırmaya çalışınca Loki, Heimdal ile birlikte kılıcı dondurup sonra da Odin’in mızrağı ile kapıyı açmıştı.
Thor Ragnarok filminde Thor ve Hela’nın taht odasında kapıştığı sahnede Odin’in mızrağı Thor da idi. Bu da Hela’nın kapının anahtarının Asgard sarayında olduğunu bile bile planlarını aksatıp akbinde ak yenildiği anlamına geliyor.
Belki Hela mızrağın gücünü bilmediğini ve ya Hela hapsedildikten sonra mızrağın yapıldığını düşünebilirsiniz ama şunları da unutmayın.
Asgard taht odasında ki tavan motiflerinde Hela’nın yanında duran Odin’in elinde mızrak vardı. Aynı mızrak Thor 1 filminde Dünya da ki Buz Devleri ile yapılan savaşa yine Odin’in elindeydi. Hatta bu mızrak Thor 2: Dark Word filminde Thor’un dedesi Bor’un elindeydi ve o zamalar dahi Biofirst vardı. 
Yani Hela fena halde yenilgisine sebep oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir