Zindanda Kız Tavlamaya Çalışmak Yanlış Mı

Zindanda Kız Tavlamaya Çalışmak Yanlış Mı ?
/
Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka ?

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka
Japon Animesi; orijinal adının uzunluğu sebebi ile kısaca Dungeon olarak anılır. Komedi, Macera, Büyü, +18 ve Mitoloji içeren yapımdır.

Konusu:

Yıllarca önce tanrılar ve tanrıçalar cennetten ayrılıp yer yüzünde yaşamaya karar veririler. Kutsal güçlerini mühürlerler. Zindan isimli bir yerde ki canavarlarla savaşması için aileler kurarlar. Maceracıların sırtlarında okunabilen ve sadece tantıların okuyabildiği bir gösterge sistemine sahiptirler. Maceracılar ailelere katılır ve tanrıların adına zindana girer ve savaşır. 
Orario şehri Dungeon(Zindan) isimli bir labirentin üzerine kurulmuştur. Bu şehirde yaşayan ve tek akrabası dedesi (o da kayıp olmuş) olan Bell Cranell isimli genç dedesi kayıp olduktan sonra maceracı olmaya karar verir. Lakin hiçbir klan onu kabul etmez. Kimse bir tanrı ve ya tanrıçaya bağlılığı olmadan maceracı olamayacağından Bell çaresizdir. 
Bir gün hiç ailesi olmayan Hestia isimli tanrıça ile tanışır. Tanrıça onu ailesine kabul eder. Birlikte bir ilerlemeye karar verirler.
Bell’in  savaşmak için zindana girdiği bir gün zindanın daha yüksek seviyeli maceracılar için olan bölümlerinden Minator isimli bir canavar acemilerin bölümüne girer. Bell’e saldırır  fakat tam bu sırada Loki ailesinden Aiz Wallalenstein tarafından kurtarılır. Kurtarma olayınında etkisi ile Bell, Aiza aşık olur.
Bell de Aiza kadar güçlü olup ona yakınlaşmaya karar verir. Lakin Seviye atlamanın çok zor olduğu bu sistemde Aiza 6. Seviye iken Bell sadece 1. seviyedir.
Macera başlar…

Karakterler:

Bell Cranell

Cranell bell
Hestia ailesine bağlı maceracı Bell Cranell. Tek akrabası dedesi kayıp olduktan sonra maceracı olmaya karar vermiş ve Hestia ailesine katılmıştır. Ateş Topu sihrine sahip olmuştur. 1. seviyeden 2. seviyeye 1.5 ayda geçerek rekor kırmıştır.

Hestia

Dungeon hestia
Tanrıçalar arasında çok az bilinen ve yakın zamana kadar hiç aile üyesi bulunmayan canlı eğlenceli kişi. Bell isimli genci ailesine kabul ettikten sonra maceraya atıpmıştır. Bell’e karşı hisleri vardır. Güçlerini bağladığından kullanmaz ama gerçek bir tanrıçadır.

Lilu

Dungeon lilu
Başlangıcta Bell’i kandırmak için ona yaklaşmış hatta başarmıştır. Lakin Bell buna rağmen hayatını kurtarmıştır. Lilu da ona hizmet ederek borcunu ödemeye karar verir. Sonrada  Hestia ailesine kabul edilmiştir. Sihirli eşyalar kullanır. Bell’e karşı hisleri vardır. Bu konuda Hestia ile rakiptir.

Welf

Dungeon welf
Eskiden sihirli ve güçlü silahlar yapan bir aileden gelir. Bir gün dihirli silahlar yapmaktan vazgeçer. Alıcı bulamayınca da adı unutulmaya başlanır  Bell isimli genç maceracı zırhlarına ilgi duymaya başlayınca ona yardımcı olur ve zamanla maceralara atılmaya başlarlar.

Aiza Wallalenstein

Dungeon aiza
Loki klanının en güçlü savaşçısıdır. 6. Seviye bir savaşcıdır. Asosyal konuşmayan birisidir. 1. Seviyeden 2. seviyeye bir yılda geçerek rekor kırmıştır(Bell daha sonra bu rekoru kırdı). Bir gün zindanda kurtardığı (Bell) genci aramış, eğitmiş ve zamanla bir şeyler hissetmeye başlamıştır. Rüzgar sihri vardır bu sayede çok hızlı hareket edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir