“Sonsuzluk Taşları Aslında Bir Taş” Teorisi

İlk sonsuzluk taşı

“Sonsuzluk Taşları Aslında Bir Taş” Teorisi

MCU’nun 10 yıldır planladığı Avengers: Sonsuzluk Savaşı sonunda sinemalara çıktı. Hem de nasıl çıktı 2 milyar doların üzerinde gişe başarısı yaptı. Bu gişe hasılatı kolay kolay unutulacak gibi değil. 
Yalnız filmin bir sonuca bağlanmadan bitmesi ile izleyiciler ve hayranları şok içerisinde kaldı. Film çıkana kadar Sonsuzluk Taşlarının yeri ve adları hakkında tahminlerde bulunma çalışan hayranlarda artık diğer filmde neler olacağını tahmin etmeye çalışıyor.
Yazının geri kısmını okumadan önce eğer sonsuzluk taşları hakkında merak ettikleriniz ve ya eksik bilgileriniz varsa Sonsuzluk Taşları Hakkında Herşey yazısını okuyarak eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.
Adobe Photoshop’da renkleri karıştırmam gerekiyordu. Bende karıştırmaya çalışmaktansa işin kolayına kaçıp google’a sordum. Google’a “Renk Karışım Tablosu” yazdım. Resimlerde tablolara bakarken aşağıdaki tabloyu gördüm. O anda aklıma bu fikir geldi.
Renk Karışımı Tablosu
Renk Karışım Tablosu
Tabloda ki renkler başta size ilgisiz gibi gelebilir ama dikkatli bakınca her şey ortaya çıkıyor. Kısaca açıklayayım.
Kırmızı: Aether isimli kırmızı renkli Gerçeklik taşı. Taşı ilk olarak Thor: Karanlık Dünya filminde görmüştük. 
Turuncu: Bir haznesi olmadığından özel bir adı olmayan ve ancak Avengers: Sonsuzluk Savaşı fiminde görebildiğimiz turuncu renkli Ruh taşıdır. 
Sarı: Scepter’da yani Loki’nin asasında bulunan ve sonsuzluk taşı olduğu Avengers: Ultron Çağı filminda anlaşılan turuncu renkli akıl taşı.

Yeşil: Agamoto’nun Gözü olarak da bilinen yeşil rekli zaman taşıdır. İlk olarak Dr. Strange filminde görmüştük.

Mavi: Teseract olarak tanıdığımız mavi renkli uzay taşı. İlk olarak Avengers filminde gôrmüştük.

Mor: Orb olarak bilinen Mor genkli güç taşıdır. İlk olarak Galaksinin Koruyucuları filminde görmüştük.

Şimdiye kadar gördük ki sonsuzluk taşları aslında renk skalasında ki renkler. Fakat yine de Skalada bir renk daha var. O da Siyah rengidir. Siyah rengi diğer tüm renklerin bileşimi ile oluşmaktadır. Bana göre tüm sonsuzluk taşlarını birleştirince siyah bir sonsuzluk taşı elde ediliyor. Böyle düşünmemin sebebleri şunlardır.

İnfinity gantlet
Sonsuzluk Eldiveni

Bu fikre kapılmamın en büyük sebebi Sonsuzluk Eldiveni. Bildiğiniz gibi sonsuzluk eldiveni tüm taşları birleştiren bir araçtır. Eldivenin tek başına bir gücü yoktur. Eldivenin amacı bize bir fikir veriyor. O da taşların aslında bir bütünün parçası olduğu. Yani taşlar aslında tek bir parçanın ayrılmış halleri.

IW filminden Sahne

Önce Thor: Karanlık Dünya filminde Odin sonra da Galaksinin Koruyucuları fiminde Koleksiyoncu en son da Avengers: Sonsuzluk Savaşı fiminde Wong sonsuzluk taşlarının Büyük Patlama ile birlikte oluştuğunu dillendirmişti. Muhtemelen sebebi; Büyük patlama ilk siyah sonsuzluk taşının altı parçaya ayrılması ile oluştu.

Renk Skalası

Gördüğünüz gibi renk skalasında bir renk eksik kalıyor. Taşlar skalanın bir parçası ise renklerde onlarla birlikte geliyorsa Büyük ihtimalle birleşmiş bir taş da vardır.

GL renkleri

Biliyorsunuz Marvel’in en büyük rakibi DC’dir. DC Comics’in Green Lantern çizgi romanlarında da yine renk skalası işlenir. Hatta Green Lantern: Zümrüt Şövalye’de güçlerinin kaynaklarını oluşturan renkli taşlar bile görmüştük. Green Lantern çizgi romanlarında tüm renler birleşince beyaz elde ediliyordu. Her iki firmanın da şöyle ya da böyle birbirinden esinlendiğini düşünürsek sonsuzluk taşlarının birleşmesi hiç de garip gelmiyor.

Green Lantern Çizgi Romanından 
İnfinity Gauntlet Çizgi Romanından

Yukarıda ki iki resme bakarak birbirinden esinlendiklerini söylemem kesinlikle mümkün ve saçma değil. Taşlar renkler falan bana benzer geldi ama yine de yorum sizde.😀

BONUS TEORİ !!!

Buraya kadar dediklerimde haklıysam Siyah sonsuzluk taşının karşıtı beyaz bir sonsuluk taşı olmalıdır.

Büyük patlama teorisine göre evrenimiz oluştuğunda karşıt madde diğer tarafa doğru saçılıp ikinci bir evren oluşturmuştur.

Thor 2 ve Dr. Strange filmlerinde öğrendik ki Karanlık Madde evreni varmış. Bu durumda parçalar halde ve ya tek parça olarak karanlık madde evreninde de sonsuzluk taşı ve ya sonsuzluk taşları vardır.

Avengers 4 filminde bu karşıt taşın ve ya taşların olaması pekalam mümkündür.

Hatta ve hatta eğer karşıt taşlar varsa kesinlike Dr. Strange filminde ki Dormammu’da. Neden mi çüknkü bütün karanlık boyutun tek sahibi. Karanlık boyut bizim boyutumuzla eşit büyüklük ve güçte. Dormamu bütün karanlık boyutu nasıl ele geçirmiş olabilir???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir