İnfinity #6 incelemesi

İnfinity 6 incelemesi
İnfinity #6 finali

TİRAN

Dünyanın kuşatma altında olduğunu öğrenen kahramalarımız yola çıkar. Fakat dünya Thanos’un flosu tarafından ablukaya alınmıştır. Direkt ortaya dalan kahramalar ve kalan uzaylı destek güçleri bir delik açmayı başarır.

Yukarıda savaş devam ederken Kaptan Amerika, Kaptan Marvel, Thor, Hulk ve Hyperon gezegene inmeyi başarırlar. Hyperon Thanos’un yerini belirler önde Hulk olmak üzere yola çıkarlar.

Önce hulk hulk saldırır. Ardından da diğer kahramanlar. Thanos ve ekibi ile ciddi bir çarpışmaya girerler.

Bu sırada başka bir yerde Demir Adam, Dr. Strange,  Black Panter ve diğer kahramalar Black Bolt’u bulmak için yola çıkarlar .Fakat buldukları Black Bolt’un zihni Süper Dev(B.O. üyesi) tarafından kirletilmiştir.

Süper dev beklenmedik bir şekilde Deli Maximis ve köpeği ile karşılaşır. Köpek onu yok eder. Tıpkı aşşağıda ki gibi.

İnhumans köpek

Dr. Strange ve Demir Adamın ekibi kazanır. Uzayda ki çarpışmada giderek iyi olmaktadır. Fakat Thanos ve Captain America’nın savaşı daha kıran kırana olmuştur. Kara kursak sürekli Thanos’un oğlu Thane’ye bir şeyler fısıldamaktadır.

Savaşın en çetrefilli olduğu anda Kara Kursak Thane’nin gücünü(tuzakla da olsa) kullandırtır. Böylece Thanos ve Black Night(B.O üyesi) hem ölü hem sağ oldukları bir kutuya hapsedilir. Daha sonra bu ikili kaçar.

SON SÖZ

Inhumans geni taşıyan herkesin inhuman olmasının Black Bolt’un planı olduğu anlaşılır. Kahramalar dünyanın her yerinde onarıma yardım eder. Özgür halklar yine özgür olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir