İnfinity 2 İncelemesi

İnfinity 2 İncelemesi

Öncelikle bir önceki çizgi roman dan ex nihilo filosunun dünyaya yaklaşması,planları ve Thanos’un dünyadan istedikleri hakkında kısa bir giriş yapılıyor.

 TİTAN’DAN HORDE’A

S.W.O.OR.D merkezinde yapılan bir uzaylı saldırısı bastırılmaya bastırılmaya çalışılıyor. Uzay merkezine bağlanan bir şey sistemlere ve yayılmaya uğraşmadan doğrudan otomatik hedeflemeye ve yörünge hizalama sistemine ulaşmaya çalışıyor. Ufukta görülen yüzlerce uzay gemisi ile bölüm bitiyor.

ELDİVEN

X-Man, Atlantis ve Dr. Strange kara nizam tarafından ele geçirilmiş, Wkanda hala direnmektedir. Inhumans şehrinde Kral Black Bold, Thanos’un elçisinin ve muhtemel saldırısını bekliyor.

Thanos’un elçisi Black Bolt’un huzuruna çıkar. Thanos’un istediği boyun eğme göstergesi olan haracı ister. Haraç 16-22 yaşları arasında ki tüm gençlerin kelleridir. Daha sonra çeker gider.

CENNETİN SAVAŞI

Yenilmezler uzayı Engin derinliklerinde Yapıcılar isimli ırk ile savaşa girmektedir. Ne yazık ki amansız bir mücadele olan savaş kaybedilir ve intikamcılar da geri çekilmek zorunda kalır.

Yapıcılar bir gezegeni zehirleyip yok ettiler. Kahramanlar ve Ex nihilo sadece izleyebildi. Bu onların ilk zaferiydi(!)

ETKİLİ BİR YALAN

Black Bolt yan bir evrende İlluminati (Kahramaların toluluğu) ile konuşmaktadır. Thanos’un haraç istemesinin sebebini anlatmaktadır.

Thanos’un dünyada bir oğlu varmış. Bu nedenden gençlerin ölmesini istiyormuş. Kimse şüphelenmesin diye bütün genclerin ölmesini istiyormuş.

Bu konuşmaları birisi gizlice dinlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir