Yenilmezler : Sonsuzluk Savaşı

YENİLMEZLER 3: SONSUZLUK SAVAŞI

Bilgi.

Gösterime giriş tarihi: 27 Nisan 2018Yönetmenler: Anthony RussoJoe RussoYapım şirketi: Marvel StudiosFilm müziğinin bestecisi: Alan Silverstri
Oyuncular: 
Robert Downey Jr. Robert Downey Jr. … Tony Stark / Iron Man
Chris Hemsworth Chris Hemsworth … Thor
Mark Ruffalo Mark Ruffalo … Bruce Banner / Hulk
Chris Evans Chris Evans … Steve Rogers / Captain America
Scarlett Johansson Scarlett Johansson … Natasha Romanoff / Black Widow
Don Cheadle Don Cheadle … James Rhodes / War Machine
Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch … Doctor Strange
Tom Holland Tom Holland … Peter Parker / Spider-Man
Chadwick Boseman Chadwick Boseman … T’Challa / Black Panther
Zoe Saldana Zoe Saldana … Gamora
Karen Gillan Karen Gillan … Nebula
Tom Hiddleston Tom Hiddleston … Loki
Paul Bettany Paul Bettany … Vision
Elizabeth Olsen Elizabeth Olsen … Wanda Maximoff / Scarlet Witch
…….

Film Detayları.

MCU ”n en çok beklenen filmlerinden olan Avengers: infinity war 27.04.2018 tarihi ile sinemaya çıktı. İki gün gecikmeli olarakta olsa 28.04.2018 de filmi izledik. Bu süre içerisinde spolier almamak için sosyal medya kullanmadım.
Uyarmakta fayda var yazıda bol bol spolier var bu nedenden henüz izlemediyseni buradan sonrasını okumak istemeyebilirsiniz.
Film Thor: Ragnarok filminin tam bittiği yeden başladı. Asgard’lıların çoğu öldürülmüştü. Loki, Thor’un hayatı için Teseract’ı Thanos’a veriyordu.
Fakat bildiğiniz gibi Hulk o gemideydi ve Thanos ile kısa bir kapışma yaşadı. Thanos malesef Yeşil Canavarımızı yendi.
Thanos, Loki, Hymdall ve Asgart halkını aldıktan sonra Teseract’ı alıp gitti.
Film çok uzun olduğundan her sahnesini anlatamam ama önemi olanlardan devam edelim.
Thanos Xandar’ı yağmalamış ve Orb’u almıştı. Asgard gemisinden Teseract’ı da aldı.
3. Taş için Know Here’ye gitti. Bu arada Galaksinin koruyucularının yarısı Thor ile birlikte yeni çekiçi yapmaya diğer yarısıda Know Here’ye gitti. Thor ile yeni çekiç için Groot ve Roket gitti. Know Here’ye ise Star Lord,Gamora,Drax ve Memtis gitti.
Thor’un yeni çekici olayları bence alan kapladı ama güzeldi.
Ekibin diğer yarısı ise Thanos ile kısa bir mücadele yaşadı. Fakat Thanos 3. Taş için Eather’i almıştı.  Kısa bor mücadele ve duygusal bir andan sonra Thanos Gamorayı kaçırdı. Ekibi ise orada bıraktı.
4. Taşın yerini Gamoranın bildiğini öğrendik. Thanos Nebula’ya işkece ederek yerini öğrendi. Nebula ile birlikte  gezegene gittiler.
Burada ilginç bir olay oldu Red Skull burada bizi bekliyordu. Captain America:First Avenger  filminde Tesereact’a dokunduktan sonra buraya gönderilimiş ve taşı korumaya zorlanmış.
Red Skull, Thanos’a bir fedekarlık yapılmadan taşın alınamayacağını söyledi. Thanos ise bekleneni yapıp Gamora’yı feda etti.
5. Zaman tası ya da Agamoto’nun Gözü nü almaya geldi sıra.  Fakat filmde ki diğer olaylarda Thanos taşları almaları için adamlarını dünyaya yollamıştı. Zaman taşı ile birlikte Doctor Strange kaçırılmıştı. Demir Adam ve Örümcek Adam da gemiye gizlice girmişti. Birlikte Titan’ a yani Thanos’un evine gittiler.
Galaksinin Koruyucuları ile tanıştılar. Thanos geldiğinde büyük bir savaş verdiler. Star Lord’un salaklığı olmasaydı kazanıyorlardı. Fakat Thanos 5. Taşıda aldı. Sonra ki durağı ise dünya isi.
Bu olaylar uzayda yaşanırken ise dünyada şunlar oldu. Thanos’un adamları Doctor Strange ‘i kaçırınca Visonda ki taşı korumak, çıkarmak hatta yok etmek için Bütün ekip yani kalan kısmı Wkanda’ya geldi.
Güzel savaş sahneleri yaşandı Bucky döndü ve Wakanda kuvvetleri toplandı. Ancak bir noktada 5 taşı da almış olan Thanos çıkageldi.
Scarlett Wich büyük bir fedakarlık yaparak taş henüz Vision’a bağlıyken onu yok etri. Kazandık sanıyorsanız yanılıyorsulunuz. Thanos zaman taşının gücünü kullqnarak oatlamayı geri aldı yani Vision’ı diriltti. Daha sonrada kafasından söküp aldı. Yani tekrar öldürdü.
Son taş alınıp eldiven tamamlandığı anda Thor yeni çekicini Thanos’un kalbine sapladı fakat işe yaramadı. Thanos “Belkide kafama hedef almalıdın” dedi ve kayıp oldu.
Thanos istediğini yaptı. Karakterlerin yarısı öylece küle döndü. Evrenin her yerinden canlılar da öyle.
Thanos da gün batımını izlemek için bir tepenin başına ışınlandı.
Gerçekten samimi olarak söyleyebilirim ki filmin sonu beklenmedik bir şekilde bitti. Kötü adam kazandı evrenin yarıaı yok oldu.
Siz de unutmadınız biliyorum. Son sahne yokmuydu? Evet bir tane vardı. Belki gelecekte daha fazlasını yayınlarlar.
Nick Fury Maria Hill ile birlikteydi. Birden insar toz olmaya başladı. Önce Maria Hill yok oldu. Daha sonra Nick hemen bir acil çağrı cihazına sarıldı. Nick de yok oldu. Cihaz yere düştü ve bir kaç saniye sonra mesaj gönderildi ve bir logo belirdi. Kim mi? CAPTAİN MARVEL.
Evet yanlış duymadınız. Captain Marvel ‘e çağrı attı.

Yorum.

Açıkçası film güzeldi. Güldük, gerildik, korktuk ama kötü adam kazandı biraz canımız sıkıldı. Aslında sonunun çok beklenmedik olması iyi ama yine de bir çok karakterin ölümünü görmek üzücüydü.
İzlemenizi tavsiye ederim inanın değer.

Fragman.

1. Fragman Türkçe.

2. Fragman Türkçe.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir